Savvaļas dzīvnieki pilsētā

Ziņot par savvaļas dzīvniekiem pilsētā

Redzot pilsētā ieklīdušu savvaļas dzīvnieku, kas var apdraudēt cilvēkus, dzīvniekus vai traucēt satiksmei, kā arī gadījumos, ja meža dzīvnieks ir ievainots, aicinām ziņot par to Pašvaldības policijai, zvanot pa tālruni: 63 420 269.

Liepājas pašvaldība sadarbībā ar operatīvajiem dienestiem ir izstrādājusi rīcības plānu gadījumos, ja pilsētas teritorijā ieklīduši savvaļas dzīvnieki. Tajā noteikts, kā atbilstoši situācijai operatīvie dienesti rīkojas, lai dzīvniekam palīdzētu vai novērstu bīstamību.

Savvaļas putni, to barošana

Lai pieradinātu putnus pie patstāvības un mudinātu tos pirms ziemas doties uz dienvidiem, lai pavasarī jau atkal atgrieztos, Liepājas pašvaldība, ornitologi un dabas pētnieki atgādina – lai putnus un viņu mazuļus pieradinātu pie patstāvības, tos nevajag papildus barot!

Speciālisti norāda – putnu pamatbarība ir zālājs, kā arī sīki ūdens dzīvnieki un dažādu ūdensaugu daļas, kas ūdenstilpnēs ir pietiekami, tāpēc putnus papildus barot nav nepieciešams.

Gulbju, pīļu un citu putnu piebarošana veicina to, ka putni nebaidās no cilvēkiem, droši nāk krastā, kas var apdraudēt gan pašu putnu, gan cilvēku drošību. Piebaroti gulbji un citi ūdensputni var nonākt briesmās, piemēram, ja aizsalst ūdenskrātuve. Tāpat gulbji var sajusties apdraudēti un uzbrukt cilvēkiem, ja gulbju mazuļiem pietuvojas pārāk tuvu.