Slimību profilakses un kontroles centra paziņojums28. novembris, 2019Paziņojumi

  Slimību profilakses un kontroles centrs uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar 28. novembrī saņemto informāciju no Pārtikas un veterinārā dienesta par vairākiem saslimšanas gadījumiem ar akūtas zarnu infekcijas pazīmēm Liepājas ražošanas uzņēmuma (Ziemeļu ielā 19) darbiniekiem.

  Attiecīgo informāciju SPKC ir saņēmis arī no SIA “Baltic Restaurants Latvia”, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus minētās ražotnes teritorijā (Liepājā, Ziemeļu ielā 19).

  Sakarā ar to, ka vairāku cilvēku vienlaicīga saslimšana ar akūtām zarnu infekcijām visbiežāk saistīta ar infekcijas izraisītāju (t.sk. baktērijām, vīrusiem) piesārņotu pārtikas produktu lietošanu uzturā, šobrīd viena no uzliesmojuma izcelšanās versijām ir ēdināšanas pakalpojumu saņemšana.

  Saistībā ar to, ka minētais ēdināšanas uzņēmums Liepājā, Ziemeļu ielā 19 sniedz ēdināšanas pakalpojumus arī citiem pilsētas iedzīvotājiem, SPKC vērš liepājnieku uzmanību, ka akūtas zarnu infekcijas simptomu (vemšana, sāpes vēderā, caureja, paaugstināta ķermeņa temperatūra) parādīšanās gadījumā pēdējās dienās nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta pēc medicīniskās palīdzības un, ja lietojāt uzturā minētā uzņēmuma ēdienus, - informēt par to ārstu.

  Informatīvais materiāls: Vai rokas nomazgāji?

  Savukārt SPKC aicina ģimenes ārstus nekavējoties informēt SPKC par šādiem gadījumiem.

  Informāciju sagatavoja

  Slimību profilakses un kontroles centrs
  www.spkc.gov.lv