Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Spēlfilmas “Ebrejs” filmēšanas laikā noteikti ierobežojumi Jaunliepājā, Vecliepājā un Ziemeļu fortos21. maijs, 2021Paziņojumi

  Puisis filmē pasākumu
  1 no 1

  Sākot no 25. maija, dažādās Liepājas vietās sāksies filmēšanas darbi pie krievu režisora Dmitrija Fiksa spēlfilamas “Ebrejs”.

  Filmēšana Liepājā plānota no maija līdz jūnija beigām dažādās Jaunliepājas un Vecliepājas vietās, kā arī Ziemeļu fortos.

  Sakarā ar filmēšanas darbiem un vēsturiskā uzstādījuma dēļ lūdzam Liepājas iedzīvotājus ņemt vērā šādus ierobežojumus un būt saprotošiem par sekojošu filmēšanas procesu:

  • 25. maijā no plkst. 6.00 līdz 15.00 filmēšana norisināsies pie jūras Ziemeļu fortos. Sakarā ar vēsturisku kadru uzņemšanu piebraukšana pie Ziemeļu fortiem šajā laikā būs slēgta.
  • 27. maijā filmēšanas darbi norisināsies Baseina ielā un Aldaru ielā 49.
  • 28. maijā filmēšanas darbi norisināsies Līvas kapsētas teritorijā Cenkones ielā 18/20, kā arī 1905. gada ielā, posmā no Lāčplēša ielas līdz Tirgus ielai, un Baseina ielā 9.
  • Sākot no 27. maija plkst. 12.00 līdz 28. maija plkst. 22.00 uz 1905. gada ielas, posmā no Lāčplēša līdz Tirgus ielai, abās ielas pusēs lūdzam nenovietot automašīnas. Tas pats attiecas uz Smilšu ielu, posmā no 1905. gada ielas līdz Baseina ielai.
  • 28. maijā filmēšanas darbi uz 1905. gada ielas norisināsies laika posmā no plkst. 12.00 līdz 18.00, kur būs iesaistīti dzīvnieki un senlaicīgi transporta līdzekļi. Sakarā ar filmēšanu būs satiksmes un gājēju ierobežošana laikā līdz 10 minūtēm. Lūdzam automašīnu vadītājus, kuri ir novietojuši transportlīdzekļus pagalmos, būt saprotošiem, ja satiksme tiks ierobežota. Lūdzam visiem iedzīvotājiem, kuriem ir modernie logi, tos filmēšanas laikā aizvērt.
  • Tāpat lūdzam 28. maijā 1905. gada ielas visā posmā rast iespēju un nenovietot automašīnas abās ielas pusēs.
  • 30. un 31. maijā, kā arī 2. jūnijā filmēšanas darbi norisināsies Toma ielas 24 pagalmā. Sakarā ar nepieciešamību izvietot filmēšanas tehnisko transportu būs sekojoši ierobežojumi: no 29. maija plkst. 12.00 Toma ielā, posmā no Republikas ielas līdz Indriķa ielai, un Indriķa ielā, posmā no Toma ielas līdz Uliha ielai, tiks izvietotas zīmes “Apstāties aizliegts”, zem kurām tiks izvietots filmēšanas tehniskais transports .
  • 1. jūnijā filmēšanas darbi paredzēti Celtnieku ielā 5-2 un Baseina ielā 9.
  • No 2. jūnija plkst. 12.00 līdz 4. jūnija plkst. 6.00 lūdzam ievērot sekojošu ielu posmos no jauna izvietotās zīmes “Stāvēt aizliegts”, kas būs izvietotas abās ielas pusēs, kā arī īslaicīgu satiksmes un gājēju ierobežošanu, ko kontrolēs pašvaldības policija:
   • 1905. gada ielā (posmā no Akmeņu līdz Tirgus ielai),
   • Tirgus ielā (posmā no Lāčplēša līdz Baseina ielai),
   • Smilšu ielā (posmā no 1905. gada līdz Baseina ielai).
  • 3. jūnijā no plkst. 8.00 līdz 22.00 lūdzam ievērot sekojošu ielu posmos no jauna izvietotās zīmes “Stāvēt aizliegts”, kas būs izvietotas abās ielas pusēs:
   • 1905. gada ielā (posmā no Lāčplēša līdz Tirgus ielai),
   • Tirgus ielā (posmā no 1905. gada līdz Lāčplēša ielai),
   • Smilšu ielā (posmā no 1905. gada līdz Baseina ielai). 
  • No 12. jūnija plkst. 16.00 līdz 15. jūnija plkst. 4.00 Republikas ielā (posmā no Uliha līdz K. Valdemāra ielai) un Ģimnāzijas ielā (posmā no Republikas līdz Vītolu ielai) lūgums nenovietot automašīnas.
   • 13. jūnijā no plkst. 7.00 līdz 20.00, kā arī laika posmā no 14. jūnija plkst. 17.00 līdz 15. jūnija plkst. 3.00 filmēšanas laikā līdz 5 minūtēm var tikt ierobežota gājēju un auto satiksme.

  Filmēšanas laikā var tikt izmantoti dzīvnieki, senlaiku transports, slapinātas ielas, būt dažādi skaļi trokšņi, kā arī izmantotas gaismas.

  Liepājnieki ir izrādījuši ļoti lielu atsaucību un pretimnākšanu filmas tapšanas procesā, par ko filmas radošā komanda ir ļoti pateicīga.

  Filmēšanas vietas pēc darbu pabeigšanas tiks sakoptas un atstātas iepriekšējā kārtībā. 

  Tāpat liepājnieki tiek aicināti pieteikties kā masu skatu dalībniekiem – miermīlīgajiem iedzīvotājiem visās vecuma grupās. Tie ir ļaudis, kuri nupat pārcietuši karu, tāpēc svarīgs ir dabisks izskats – dabiskā matu krāsa, bez redzamiem tetovējumiem, pīrsingiem, bez mākslīgiem nagiem un skropstām. Savu pieteikumu ar aktuālu fotogrāfiju, kontakttālruni un īsu informāciju par sevi lūgums sūtīt uz e-pastu: maijaliepaja@gmail.com

  Filmas režisors un galvenais operators filmēšanas vietu atlasi Latvijā veikuši ilgstošā laika posmā, apskatot vairākas Latvijas pilsētas un šīs filmas māksliniecisko uzstādījumu dēļ par filmēšanai visatbilstošākajām ir atzītas Liepājas pilsēta, kas filmā atainotu mazu Krievijas pilsētu portretus pēckara Krievijā.

  Pilnmetrāžas spēlfilmas “Ebrejs” režisors ir Dmitrijs Fikss, filmu producē Krievijas studija “Motor! Film Studio” sadarbojoties ar studiju “Ego Media”.

  Filmas “Ebrejs” darbība norisinās 1946. gadā pēckara Krievijā. Dažādās valsts pilsētās notiek aukstasinīgas slepkavības. Specdienestiem izdodas noziegumus sasaistīt un atklāt vienojošo elementu – visi nogalinātie ir bijušie nāves nometnes ieslodzītie. Tomēr slepkavas motīvs ilgi paliek neskaidrs.