Spītējot laika apstākļiem Liepājas īriena 3. posmā uzvar Sandija Sorokina un Dzintars Skrundinieks11. septembris, 2019Sports

  Trīs vīrieši uz goda goda pjedestāla
  1 no 1Liepājas īriena 3. posma uzvarētāji vīriešu konkurencē.

  8. septembrī Dienvidu fortos norisinājās Liepājas īriena 3. posms, ko ar Liepājas pilsētas atbalstu organizē Buruskola un Liepājas Sup skola. Liepājas īriens ietver sevī Sup airēšanas,skriešanas un peldēšanas elementus. Šoreiz sacensību trase bija mazliet konfigurēta un garāka, pievienojot “odziņu” – skrējienu pa jūru.

  Kā atzina dalībnieki, tad Dienvidu forti ir tiešām neapgūta teritorija un ir daudz plusi šai vietai, lai veidotu tautas sporta pasākumu. Galvenais dzinulis šīm sacensībām ir tas, ka tas ir kaut kas jauns un izaicinošs, jo tādas sacensības nekur nav. Katru reizi sacensībās var redzēt jaunas sejas, kas nozīmē to, ka cilvēki vēlas pārbaudīt savas spējas šajā neordinārajā disciplīnā, izbaudīt nepiespiesto gaisotni un sacensību garu.

  Ar trešo posmu noslēgšanos tika noskaidroti arī kopvērtējuma uzvarētāji, un vīriešu konkurencē par neapstrīdamu čempionu tika godāts Dzintars Skrundinieks, bet dāmām Sigita Kalinauska.

  Dzintars Skrundinieks pēc finiša komentēja: "Šis posms bija ar rudens elpu, ar Liepājas pludmales kāpām, Baltijas jūras pieskārienu, man patika vislabāk. Perfekti! Par sezonu kopumā varu teikt to, ka šis piedzīvojuma sacensību seriāls piedzīvoja izaugsmi sev un veidoja izaugsmi ar cilvēkos, kuri bija tajā iekšā. Gan iedrošināja, gan izaicināja, gan deva iespēju saprast, gan pamēģināt kā tas ir, sacensties. Īriens arī mērķtiecīgi strādāja uz jauniešu auditoriju, piesaistot tos ar īstu sacensību un iedalījumu smalkākās, objektīvās vecuma grupās. Pats novēroju, ka cilvēki seriāla laikā aizvien vairāk pievērsās SUP airēšanai arī ārpus sacensībām, lai kļūtu konkurētspējīgāki arī sacensībās. Gāja arī ar ģimenēm, tādējādi iesaistot arī bērnus aktīvākā dzīvesveidā. Līdz ar ko es arī uzskatu, ka "Liepājas īriens" ir sacensību seriāls ar pievienoto vērtību un ar tendenci uz pozitīvu attīstību. Lepojos, ka mums, liepājniekiem, ir šāda unikāla sacensība, kura saista gan peldēšanu, airēšanu un dabas skriešanu. Man pašam šis sacensību seriāls bija ļoti nozīmīgs un daudz, mērķtiecīgi strādāju lai iegūtu šo titulu, kas man arī izdevās, uzvarot visos trīs posmos. Bija man daudz visādu kļūdiņu, misēkļu, nepareizu lēmumu, bet tas jau sportā ir tas sāls, ka zibenīgi ir jārod risinājums, jāsavācas un jāturpina pilnā jaudā tik uz priekšu."

  Sandija Sorokina, 3. posma uzvarētāja, komentēja: "Piedalīties mani šajās sacensībās mudina tas, ka tās notiek tepat Liepājā un nav nekur jābrauc, lai veiksmīgi startētu. Patīk šādas sacensības, ka šeit ir kaut kas oriģināls un nav tikai parasta skriešana. Ir azarts par sacensību rezultātu līdz pat apbalvošanai, jo ir grūti paredzēt, kas būs uzvarētājs. Šeit izšķīrās vairāki faktori, kas ātrāk skrien, kam spēcīgākas rokas un ātrāk var pasupot vai papeldēt. Konkrēti priekš sacensībām gatavojos tikai priekš supošanas, jo ikdienā gan peldu, gan trenējos skriešanā. Mans ieteikums nākotnei – ja var, tad rīkot šos posmus tādos datumos, kas nesakrīt ar kādām citām lielajām sacensībām, piemēram, Stirnu buku."

  Sigita Kalinauska savukārt komentēja: "Vispirms jau laikam jāsaka lielum lielo paldies Power House Liepāja komandai par ieguldīto darbu spēku un izturības treniņos. Bet īpaši milzīgu paldies jāsaka trenerim Jānim Putram par motivējošu atbalstu sevis pārvarēšanā. Un, protams, bez ģimenes atbalsta ar neiztikt. Kuri neļāva palikt mājās un padoties. Liepājas Īriena sērija man bija liels un jauns izaicinājums. Kur ieguvu lielāku pārliecību par savām spējām. Iepriekš ar SUP dēli un supošanu nebiju pazīstama. Izrādās, ka tas ir paveicams. Vajag tikai gribēšanu un varēšanu. Godīgi varu teikt – nebija viegli apvienot supošanu, peldēšanu un skriešanu. Es jau atkal atkārtošos un citiem ieteikšu to pašu ko pēc otrā posmā. Vajag mēģināt. Katru dzīves doto izaicinājumu vajag pieņemt. Ja nepamēģināsi, tad nezināsi vai tu to vari izdarīt."

  Sacensības ir tapušas sadarbībā ar Liepājas pilsētu, Buruskolu, Liepājas Sup skolu, 7. līniju, Powerhouse, Lauma, Darbnīca, Prestol, Reklāmas apgāds, Liepājas olimpisko centru.

  3. posma rezultāti

  Sievietes

  1. SOROKINA Sandija 17:42.7
  2. KALINAUSKA Sigita 18:43.1
  3. DIEVIŅA Dace  19:45.

  Vīrieši

  1. SKRUNDENIEKS Dzintars 14:14.5
  2. SPRŪDS Edgars 14:29.6
  3. ROGOVSKIS Staņislavs 14:45.9

  Kopvērtējums

  Sievietes

  1. KALINAUSKA Sigita
  2. SOROKINA Sandija
  3. TETERE Elīna

  Vīrieši

  1. SKRUNDENIEKS Dzintars
  2. SEMENKOVS Dzintars
  3. MANTAJS Roberts

  Papildu informācija medijiem
  Aivis Tints
  Liepājas īriena organizators
  Tālrunis: 26 170 887
  E-pasts: aivis.tints@inbox.lv