Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Uzzini, kur var vērsties pēc palīdzības, lai atgūtu emocionālo mieru28. oktobris, 2021Veselība

    Priežu zars
    1 no 1

    Šis mums visiem ir neziņas pilns laiks, miljoniem cilvēku visā pasaulē cenšas apjaust situāciju un saprast, ka dzīvot tāpat kā dzīvojām līdz šim, nevarēs. Šādos brīžos ir svarīgi nejusties vienam un apzināties, ka apkārt ir daudz cilvēku, kuri gatavi palīdzēt. Un tikai mums visiem kopā esot atbildīgiem, šo situāciju varēsim pēc iespējas ātrāk pārvarēt, lai jau pavisam drīz atkal varētu tikties ar saviem draugiem, paziņām un justies brīvi savās izvēlēs.

    Esam apkopojuši nelielu sarakstu ar organizācijām, kurās vari vērsties pēc palīdzības, konsultēties un reizēm - vienkārši parunāties, lai atgūtu emocionālo mieru.

    Pusaudžu resursu centrs

    Krīzes konsultācijas pusaudžiem, vecākiem, aprūpētājiem tūlītējai speciālista konsultācijai un atbalstam (darba dienās no 12.00 līdz 19.00), tālrunis: 25 737 363. Vai pieraksts konsultācijām, tālrunis: 26 623 422 (Liepājas nodaļa), 29 164 747 (Rīgas nodaļa), iespēja komunicēt arī caur WhatsApp.

    Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

    Bezmaksas psiholoģiskā palīdzība. Bezmaksas uzticības tālrunis: 116111 jebkurā diennakts laikā, e-pasta adrese: uzticibaspasts116111@bti.gov.lv, čats VBTAI mājaslapā labajā apakšējā stūrī darbadienās no 12:00–20:00

    Centrs "Dardedze"

    Atbalsts vardarbības novēršanai pret bērniem un viņu ģimenēm. Bezmaksas tālrunis: 29 556 680 darba dienās no 9.00–17.00.

    Centrs "Marta"

    Profesionāli sociālie, juridiskie, psiholoģiskie pakalpojumi vardarbībā un cilvēku tirdzniecībā cietušiem pieaugušajiem. Palīdzība sievietēm un viņu bērniem, kuri atrodas ievainojamās dzīves situācijās. Bezmaksas tālrunis: 67 378 539 darba dienās no 10.00–18.00.

    Centra Liepājas filiāle atrodas Kūrmājas prospektā 11. Tālrunis saziņai: 29 195 442, e-pasts: centrs@martaliepaja.lv

    Krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes"

    Profesionāla palīdzība, atbalsts un informācija krīzes situācijā ikvienam. Bezmaksas diennakts krīzes tālruni: 67 222 922 vai 27 722 292.

    Tālrunis 116123 ir paredzēts psihoemocionālā atbalsta sniegšanai pieaugušajiem. Ja krīzes situācijā nonācis bērns vai pusaudzis, ir jāzvana uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, savukārt, ja esat kādā noziegumā cietušais, ir pieejams īpaši šim nolūkam paredzētais tālrunis noziegumos cietušajiem 116006.

    Konsultācijas nodrošina speciālisti ar pieredzi konsultēšanā krīzes situācijās. Sarunas gaitā konsultants zvanītājam sniedz pirmo psiholoģisko palīdzību, tostarp saistībā ar apgrūtinājumiem ikdienas sadzīvē, kas radušies ārkārtas situācijas rezultātā.

    Atbalsts noziegumos cietušajiem

    Palīdzība noziegumos cietušajiem, daudzpusīga praktiska informācija par iespējām rast atbalstu dažādās krīzes situācijās un nodrošināt aktuālās vajadzības. Uz tālruni var zvanīt arī tad, ja esi bijis nozieguma aculiecinieks. Bezmaksas atbalsta tālruni: 116006 katru dienu no 12:00–22:00
    Plašāka informācija mājaslapā www.cietusajiem.lv

    Maksas atbalsta tālruni Covid-19 pandēmijas nomākto sūdzībām un lamām

    Ikvienam, kam Covid-19 pandēmijas laikā sakrājies rūgtums sirdī, var zvanīt uz sociālā uzņēmuma “Sonido” izveidoto tālruņa līniju “Uzklausīsim!” pa telefonu: 90 200 944 un izvēlēties sev piemērotāko emocionālās atslodzes veidu – lamāties vai sūdzēties. Zvans uz 90 200 944 maksā 60 centi minūtē. Piezvanot “Uzklausīsim!”, var izvēlēties saziņu krievu vai latviešu valodā, kā arī emocionālās izlādes veidu: lamāšanos vai sūdzēšanos.

    You+ mentoringa pakalojumu Jauniešiem

    Biedrība "Attīstības platforma You+" sniedz individuālus mentora pakalpojumus jebkuram grūtībās nonākušam jaunietiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, lai pārvarētu dažādus mentālos un sociālos izaicinājumus.

    Biedrība "Attīstības platforma You+" atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 52, Liepāja, tālrunis saziņai: 24 794 991, e-pasts: info@youpluss.lv.

    Papildu informācija www.youpluss.lv

    Atbalsta tālrunis vientuļiem cilvēkiem, kuri vēlas aprunāties

    Atbalsta tālrunis “Parunāsim”: 26 564 564 (maksa par zvanu saskaņā ar zvanītāja operatora noteikto). Uz tālruni var zvanīt katru darba dienu no plkst. 11.00 līdz 19.00. Netiek sniegta psiholoģiska palīdzība, bet ikdienišķa aprunāšanās. Maksimālais zvana ilgums ir 40 minūtes.

    Atbalsts jaunajiem vecākiem

    Ja esi māmiņa ar mazuli līdz 3 gadu vecumam un nepieciešama palīdzība, tad bezmaksas mājas vizītē dodas apmācībā esošas PEP mammas. Saziņai e-pasts: pep.mammas@gmail.com; PEP mammu karte www.pep.lv

    Ja nepieciešama palīdzība mazuļa pirmajos 3 dzīves mēnešos, tad palīdzību var meklēt, saņemot Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas programmas “Piedzimstot bērniņam” palīdzību. Saziņai tālrunis: 27 33 31 00 un e-pasts: piedzimstotberninam@sosbca.lv.

    Ja nepieciešama praktiska palīdzība

    Ja nepieciešama praktiska palīdzība, piemēram, pārtikas, higiēnas u.c. preču, bezrecepšu medikamentu piegāde, suņa izvešana pastaigā, emocionāls atbalsts tālruņa sarunā, tad var sazināties ar Brīvprātīgo palīdzības kustība Viegli palīdzēt pārstāvjiem pa tālruni 25 66 19 91. Visu diennakti. Plašāka informācija tīmekļvietnē www.paliec-majas.lv

    Atbalsts vīriešiem

    Izveidots atbalsta resurss vīriešiem www.telpaviriem.lv. Saziņai e-pasts: viri@telpaviriem.lv

    Atbalsts bērniem sērās

    Bērni var saņemt atbalstu sērās, ja zaudēts tuvs cilvēks, piedaloties Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas programmā Kalniem Pāri. Plašāka informācija tīmekļvietnē www.sosbernuciemati.lv

    Bezmaksas tālrunis onkoloģijas pacientu atbalstam

    Bezmaksas telefons, uz kuru onkoloģijas pacienti var zvanīt un sarunāties ar brīvprātīgajiem: 20 000 466.
    Plašāka informācija mājaslapā svgimenesmaja.lv

    Liepājas domes Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrs

    Sniedz palīdzību un atbalstu klātienē un īpašos gadījumos arī attālināti. Tālrunis: 63 456 120.
    Plašāka informācija mājaslapas sadāļā Atkarību profilakses centrs

    Sociālai palīdzībai un jautājumiem Liepājas iedzīvotājiem

    Liepājas Sociālā dienesta klientu apkalpošanas centrs: 63 489 655

    Apkopots vizuāls makets ar psiholoģiskā atbalsta palīdzības iespējam atrodams tīmekļvietnē esparveselibu.lv