Aicinām svinēt Latvijas valsts svētkus kopā10. oktobris, 2019Kultūra

  Liepāja skatā no putna lidojuma, daudz cilvēku sanākuši klausīties svētku koncertu, gaisā redzama uguņošana
  1 no 118. novembra koncertstāsta noslēgumā plānota svētku uguņošana.

  Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Liepājas pilsēta aicina liepājniekus un pilsētas viesus kopā svinēt 18. novembra svētkus ar īpašu koncertstāstu pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

  Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts - stāsts. Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa un Ralfs Eilands, pavadošā ritma grupa un pūšamo instrumentu kvartets Romāna Vendiņa vadībā. Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis.

  Koncertstāsta koncepcijā īpašu lomu ieņems Liepājai tik raksturīgā dabas stihija – vējš, kas var būt mierinošs un glāstošs, tas var postīt un graut, bet tas var arī pamodināt, sapurināt un parādīt ceļu. Vējš aiznesīs kopīgo stāstu no zemes un Liepājas līdz zvaigznēm un dvēselei.

  18. novembra koncertstāsta noslēgumā plānota svētku uguņošana.

  Novembrī Liepājā notiks vairāki valsts svētkiem veltīti pasākumi - izstādes, teātra izrādes, svētku koncerti un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts ekumēniskais dievkalpojums, kas norisināsies 18. novembrī pulksten 11.00 Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrālē.

  Valsts svētku programmu veido Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.

  Ar plašāku valsts svētku programmu var iepazīties Liepājas pilsētas vienotajā pasākuma kalendārā – kalendars.liepaja.lv.

  Informāciju sagatavoja

  Daira Bērtule
  Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
  Attīstības projektu vadītāja
  Tālrunis: 22 073 792
  E-pasts: daira.bertule@liepaja.lv