Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vēlētāju iniciatīvas

Ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības iesniegt likumdošanas iniciatīvas, tādejādi izmantojot iespēju piedalīties politiskajos procesos un izteikt savu viedokli par tautai nozīmīgiem jautājumiem.

Aktuālā informācija par iniciatīvām, par kurām notiek parakstu vākšana vai kuras iesniegtas reģistrēšanai Centrālajā vēlēšanu komisijā:

Vairāk par parakstu vākšanas organizēšanas kārtību un parakstīšanās iespējām skatīt Centrālās Vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv un izstrādātājā infografikā "Vēlētāju likumdošanas iniciatīvas".

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

 • portālā www.latvija.lv,
 • iedzīvotāju dzīvesvietas deklarēšanas nodaļā
  Liepājas pašvaldības policija
  Adrese: Jelgavas iela 48, 9. kabinets
  Tālrunis: 63 401 972
  Darba laiks:
  Pirmdienās 12.00–18.00
  Otrdienās 8.30–15.00
  Trešdienās 9.00–15.00
  Ceturtdienās 10.00–17.00
  Piektdienās 9.00–15.00
 • pie zvērināta notāra.

Eiropas pilsoņu iniciatīvas

Kopš 2012.gada Latvijas pilsoņiem ir iespēja piedalīties Eiropas Savienības ietvaros rīkotajās parakstu vākšanās Eiropas pilsoņu iniciatīvu atbalstam.

Lai uzzinātu vairāk par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, lūdzam iepazīties ar Eiropas Komisijas mājaslapas sadaļā „Eiropas pilsoņu iniciatīva” iekļauto informāciju.

Vēlētāju likumdošanas iniciatīvas organizēšanu un norisi regulē likums “Par tautas nobalsošanu, likuma ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.

Papildu informācija

Liepājas valstspilsētas Vēlēšanu komisija
Tālrunis:  63 489 670
E-pasts: pasts@liepaja.lv

 • Atjaunots:
 • 22. novembris, 2023