Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vide – draudzīga cilvēkiem

Liepāja ir kompakta un ērta pilsēta, kur pieejams viss nepieciešamais patīkamai atpūtai.

Liepājas pludmale – labākā Baltijas jūras reģionā

Liepājas pludmale piesaista ar tās neparasti baltajām un smalkajām smiltīm, kādas reti ir sastopamas jūras krastā.

Visā pludmales garumā sev tīkamu atpūtu atradīs ikviens – gan tie, kas kāro mierīgu atpūtu pie dabas, gan aktivitāšu cienītāji un aizraujošu skatu meklētāji.

Centrālā pludmale ir piemērota ērtību piekritējiem un tiem, kas vakaros rosīgajās pludmales kafejnīcās vēlas baudīt mūziku. Izbaudi atpūtu Zilā karoga pludmalē, kas šeit plīvo katru gadu!

Tie, kas meklē mieru un klusumu, tādu iegūs nesteidzīgās pastaigās gar jūras krastu.

Karostas pludmalē vari sagaidīt elpu aizraujošus skatus stipra vēja laikā, turpat arī iespaidīgie betona nocietinājumi jūras krastā.

Velosipēdistiem draudzīga pilsēta

Liepāja no vienas robežas līdz otrai un pat līdz kaimiņpilsētai Grobiņai savienota ar veloceliņiem. Tas ir visātrākais un ērtākais veids, kā iepazīt pilsētu.

Šobrīd Liepājā kopumā izbūvēti veloceliņi vairāk nekā 55 kilometru garumā.

Ir izstrādāti vairāki velomaršruti pilsētas apskatei:

  1. Vecliepāja – pilsētas arhitektūras un dabas bagātības;
  2. Noķer vēju – pilsētas centrs, Jūrmalas parks un Zilā karoga pludmale;
  3. Karostas valdzinošais skarbums – unikāla un neatkārtojama vieta ar spēcīgiem kontrastiem.

Liepājas vēsturiskajā centrā pie dažādiem apskates objektiem ir uzstādītas vienota dizaina velonovietnes.

Veloceļvežus un kartes ar detalizētu informāciju par maršrutiem Liepājā un apkārtnē var saņemt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā un novadu tūrisma informācijas centros.

Noderīga informācija:

Ekotūrisms un dabas baudīšana

Ezītis pie mājas lieveņa vai stirnas pludmales kāpās nav retums liepājnieku stāstos. Dabas ienākšana pilsētā jūtama burtiski – to nosaka arī jūras un ezera tuvums un koki kā pilsētas zaļā rota.

Pie Liepājas ezera iespējams baudīt mierīgu atpūtu un nesteidzīgas pastaigas. Pieejamas divas pastaigu takas – Zirgu salā, no kuras ezerā ievijas kilometru gara taka, vai Lauku ielas galā, kur teju kilometru gara koka dēļu laipa ved līdz putnu vērošanas tornim.

Balto smilšu pludmales josla pilsētā un tikpat plašais Jūrmalas parks. Jūra mainās līdzi vējam, bet vienmēr sniedz spirdzinājumu. Vējš izpūš visu lieko un vietā iepūš svaigas domas.

Karostā sagaida skarbāki jūras krasti. Šeit saglabājušies cara laika militārie nocietinājumi, kas jūras krastā veido patiesi aizraujošus skatus. Apskatot aizgājušo laiku liecības, esi uzmanīgs, jo jūra ar savu spēku krastu pamazām grauj un ņem atpakaļ sev.

Savukārt Karostas ziemeļu daļā kā miera osta savu vietu atradis aktīvās atpūtas parks „Beberliņi” un tā ūdenskrātuve. Šeit, gleznainā vietā priežu mežā, ir ierīkots kempings, pastaigu taka gan gaisā, gan uz zemes, turklāt vari baudīt atpūtu arī virs ūdens.

Sajūti mieru un klusumu tepat pilsētā!

Atpūta ģimenei

Vecāki noteikti novērtēs atpūtas iespējas, kas spēs iesaistīt un aizraut visu ģimeni.

Ģimenēm ar bērniem laiks Liepājā pazūd nemanot. Visbiežāk brīvie brīži tiek aizvadīti pilsētas lielākajā smilšu kastē jeb Liepājas pludmalē un Jūrmalas parka bērnu rotaļu laukumā. Uzzini vairāk par bērnu laukumu atrašanās vietām.

Bet tam seko vēl plašs saraksts ar vietām un atrakcijām, ko iesakām apmeklēt – Liepājas Olimpiskā centra baseina un SPA komplekss, ledus halle, kartingi, loku šaušana, šķēršļu josla „Tarzāns”, katamarāni, Porziņģa basketbola laukums un vēl, un vēl.

Ģimenes, kurām patīk doties pastaigās, var ieskatīties kādā no speciāli izstrādātajiem maršrutiem un apskates objektus nesteidzīgi izstaigāt kājām. Bet velobraucējiem noderēs izveidotā velomaršrutu karte.

Atpūta pieejama ikvienam

Liepāja ir tūrisma pilsēta ar pievienoto vērtību, nodrošinot piedāvājumu dažādām ceļotāju interesēm neatkarīgi no to vecuma un spēju līmeņa. Liepājā rūpējas gan par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un invaliditāti, gan arī par vecāka gadagājuma iedzīvotājiem, kā arī jaunajiem vecākiem ar mazuļiem.

Neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem ir radīts maršruts „Sadzirdi, sasmaržo, satausti Liepāju”, kuru vada apmācīts neredzīgais gids, ietverot nozīmīgus Liepājas kultūrvēsturiskos objektus.

Pludmales sezonā cilvēki ar īpašām vajadzībām var baudīt ūdens peldes, ko atļauj pieejamā infrastruktūra Jūrmalas parka Glābšanas stacijā. Ūdenī ir uzstādītas audiobojas, kas ar signāla palīdzību sniedz informāciju neredzīgiem cilvēkiem, cik tālu var peldēt. Savukārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejami peldēšanas ratiņkrēsli. Gan patstāvīgi, gan ar asistenta palīdzību ūdens peldes Liepājā var izmantot ikviens, kuram citviet šāda iespēja ir liegta!

Centrālajā pludmalē iekārtota arī vieta jaunajiem vecākiem, kur aprūpēt savu mazuli. Un no Jūrmalas parka līdz pašai jūrai ved plašas koka laipas.

Tāpat pilsētā ir izvietotas vairākas taktilās kartes, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem būtu vieglāk orientēties. Ietvēs ir iestrādātas vadlīnijas, kas palīdz patstāvīgi un brīvi pārvietoties. Savukārt autobusi pilsētā aprīkoti ar ekrāniem, kā arī skaļruņiem, kas atskaņo maršrutu un pieturu nosaukumus.

Tu esi gaidīts Liepājā, jūties brīvi!  

Liepājas reģiona tūrisma informācijas centrs
Rožu laukums 5/6
Tālrunis: 63 480 808
Mobilais tālrunis: 29 402 111
E-pasts: info@liepaja.travel
liepaja.travel