Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vides izglītība

Projekts “Mainiet tagad!''

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību vienreizlietojamā pārtikas un dzērienu iepakojuma patēriņa paradumiem, Liepājas valstspilsētas pašvaldība kopā ar vairākiem Latvijas un starptautiskajiem partneriem nupat ir sākusi ieviest projektu “Mainiet tagad! Uzskatu maiņa no vienreizlietojamās uz daudzkārtlietojamo pārtikas piegāžu sistēmu Baltijas jūras reģiona pilsētās” (angļu valodā  ‘’Change(k)now!’’)

Skatīt: plašāka informāciju par projektu “Mainiet tagad!'' (angl. ‘’Change(k)now!’’)

Iniciatīva "Nepērc lieku, nāc ar savu!’"

Ēdiena līdzņemšana ir kļuvusi par mūsdienu steidzīgā cilvēka ikdienu, jo, esot nemitīgā kustībā, ieturēt maltīti šādā veidā ir vieglāk, ātrāk un ērtāk. Taču šāda dzīvesveida ietekme uz vidi ir mērāma vairākos desmitos tonnu vienreizlietojamā iepakojuma atkritumu, kuri netiek pārstrādāti. Liepājā ir plašas iespējas izvēlēties ēdienus un dzērienus līdzņemšanai, un šo pakalpojumu ir iespējams saņemt videi draudzīgākā veidā.

Plašāka informācija par iniciatīvu www.liepaja.lv/neperc-lieku

Eiropas Mobilitātes nedēļa

Katru gadu no 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību dažādot ikdienā izmantotos pārvietošanās līdzekļus, dodot priekšroku videi draudzīgākiem risinājumiem, tādējādi ne tikai mazinot satiksmes sastrēgumus un transporta izplūdes gāzu apjomu, bet arī uzlabojot veselību. Arī Liepāja iesaistās Eiropas Mobilitātes nedēļas organizēšanā kopš 2002. gada, aicinot iedzīvotājus piedalīties kampaņās ‘’Ar velo uz darbu’’ un ‘’Diena bez auto’’.  

Skatīt: plašāka informācija par 2023. gada aktivitātēm

Pasaules vides diena

Pasaules vides diena tiek atzīmēta jau kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā. Šo tradīciju iedibināja Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO), lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Šī ANO starptautiskā diena ir kļuvusi par lielāko globālo platformu vides izpratnes veicināšanai, un miljoniem cilvēku no visas pasaules iesaistās planētas aizsardzībā. Katru gadu arī Liepājā tiek rīkotas Pasaules vides dienas aktivitātes. 

Kontaktinformācija

Vides nodaļa
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
Tālrunis: 63 404 745
E-pasts: diana.stendzeniece@liepaja.lv

  • Atjaunots:
  • 7. marts, 2024