Vīrieši aicināti uz slimību profilaksei veltītu bezmaksas pasākumu6. novembris, 2019Veselība

  Vīrietis un kalni
  1 no 1

  Lai sniegtu iespēju stiprā dzimuma pārstāvjiem uzzināt, kā veicināt savu veselību un izvairīties no nevēlamām slimībām, trešdien, 13. novembrī pl. 16.00 Jūrnieku centrā, Celtnieku ielā 21 norisināsies onkoloģisko slimību profilaksei veltīts pasākums “Vīrietim veselam būt”, akcentējot rūpēs par vīriešu veselību.

  Tā kā novembrī visā pasaulē tieši vīriešu veselībai tiek pievērsta pastiprinātā uzmanība, tad šoreiz onkoloģisko slimību profilakses nolūkos notiks sarunas par P veselību – kā nosargāt plaušas un prostatu.

  Pasākuma laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja aprunāties ar uroloģi, Kurzemes uroloģijas centra virsārsti Dzintru Litavnieci, kā arī par plaušu veselību vairāk uzzināt sarunā ar Liepājas reģionālās slimnīcas pneimonologu Andri Kristonu.

  Pasākumā ar savu pieredzes stāstu uzstāsies arī onkoloģisko pacientu un tuvinieku atbalsta biedrības “Dzīvības koks” mentors Agris Freibergs. “Parasti sievietes ir tās, kas aktīvi komunicē un visu pārrunā, bet arī večiem ir, par ko parunāt. Un svarīgi, lai būtu rezultāts,” norāda Agris.

  Tāpat pasākuma laikā ikviens vīrietis varēs bez maksas nodot asinis prostatas specifiskā antigēna (PSA) noteikšanai. Analīzes nodrošina un finansē NMS laboratorija.

  Papildu informācija un pieteikšanās pasākumam

  Ilze Vainovska
  onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāja
  Tālrunis: 28 343 138
  E-pasts: liepaja@dzivibaskoks.lv.

  Vēl atgādinām, ka onkoloģisko slimību pacientiem un to atbalsta personām ir iespēja pievienoties bezmaksas atbalsta grupai, ko vada mūzikas terapeite Iluta Dreimane. Tuvākās atbalsta grupas notiks 20. novembrī un 11. decembrī Sociālā dienesta Jauniešu dienas centra zālē, T. Breikša ielā 16/20 pl. 17.00.

  Informatīvais pasākums un atbalsta grupa tiek finansēta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

  Papildu informācija

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa
  Tālrunis: 63 404 747 
  E-pasts: veseliba@liepaja.lv