Zinātne un māksla satiekas Dabas mājā11. jūnijs, 2021Izglītība

  Divas meitenes sēž pie galda, uz kura stāv dažādi dažādi izpētes materiāli bioloģijā
  1 no 1Monta Heidemane kopā ar ZIIC izglītības metodiķi Lauru Poruku.

  9. jūnijā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra  (ZIIC) Dabas mājā tika atklāta Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Bērnu mākslas skolas absolventes Montas Heidemanes noslēguma darba ietvaros veidotā izstāde “Dabas roku smalkās dvēselītes”.

  Izstāde sastāv no piecām akvareļu tehnikā veidotām gleznām, kurās redzamas dažādu augu daļu – sakne, stumbrs, lapas epiderma, lapas šķērsgriezums, zieda vainaglapa – pašu izveidotu mikropreparātu attēlojumi.

  Mikropreparātus Monta kopš 2020. gada septembra veidoja kopā ar ZIIC izglītības metodiķi Lauru Poruku.  Monta izvēlējās gleznot pašas dārzā audzētus augus, atnesa tos uz ZIIC Dabas māju, kur kopā ar Lauru veidoja plānus augu daļu griezumus, krāsoja tos un uzņēma to šūnu fotogrāfijas mikroskopā. Tālāk Monta kopā ar sava darba vadītāju, LMMDV pedagoģi Agati Ķiģeli-Ābeli atlasīja atbilstošākās fotogrāfijas un uzgleznoja piecas unikālas gleznas.

  Montas mērķis šādai darba tēmas izvēlei bija aktualizēt ar bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un videi draudzīga dzīvesveida piekopšanu saistītus jautājumus, kā arī atgādināt plašākai sabiedrībai, cik katra dzīvība, īpaši augi mums apkārt ir skaisti, vērtīgi un neatkārtojami.

  ZIIC komandai ir patiess prieks par Montas uzņēmību un darba sparu! Priecājamies un pie sevis gaidām ikvienu, kurš izvēlas pētīt, izzināt un aktualizēt ar vides zinātni saistītus jautājumus, raugoties uz tiem no dažādām perspektīvām.

  Izstāde vienas mājsaimniecības ietvaros apskatāma ZIIC Dabas mājā, Zirgu salā 2, no 11. jūnija līdz 2. jūlijam, darba dienās plkst. 12.00, 16.00 un 17.00. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 25 728 867 vai rakstot e-pastu: dabasmaja@liepaja.edu.lv.

  Papildu informācija

  Kristīne Pujāte
  Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
  Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītāja
  Tālrunis: 25 542 719
  E-pasts: kristine.pujate@liepaja.edu.lv