Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Aicinājums apspriest plānoto koku ciršanu Pļavu un Ābeļu ielā17. jūnijs, 2022Paziņojumi

  1 no 1Ābeļu iela.

  No 17. līdz 26. jūnijam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par plānoto koku ciršanu Ābeļu un Pļavu ielā sakarā ar grantēto ielu pārbūves ieceri uz asfaltbetona segumu.

  Apstādījumu uzraudzības komisijā ir saņemts SIA “Evolution Road” iesniegums, kurā tiek lūgta atļauja veikt koku ciršanu Pļavu un Ābeļu ielā saistībā ar pārbūves ieceri. SIA “Evolution Road” pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma izstrādā būvprojektus šo ielu pārbūvei.

  Būvprojekta “Pļavu ielas pārbūve posmā no Miera ielas līdz Vaiņodes ielai” risinājums paredz Pļavu ielas grants seguma brauktuves pārbūvi uz asfaltbetona segumu, kā arī izbūvēt velosipēdu ceļu un gājēju ietves.

  Saistībā ar būvprojekta izstrādi iedzīvotāju viedokli nepieciešams saņemt par sešu koku (parastā oša, parastās liepas, robīnijas, kalnu kļavas un divu parasto zirgkastaņu) ciršanu, kas aug Pļavu ielas sarkanajās līnijās. Saistībā ar to, ka divi trauslie vītoli un viena parastā kļava pilnībā vai daļēji zaudējuši savu augtspēju, publiskā apspriešana šo koku nozāģēšanai nav nepieciešama. Tāpat paredzēta atsevišķu augļu koku un dzīvžogu ciršana, kas aug ielu sarkanajās līnijās, kam ciršanas atļauja nav nepieciešama.

  Savukārt būvprojekta “Skuju ielas posma, Ābeļu un Noliktavas ielu pārbūve” risinājums paredz Skuju ielas posma (no Ventspils līdz Ābeļu ielai), kā arī Ābeļu un Noliktavas ielas grants seguma brauktuves pārbūvi uz asfaltbetona segumu un ietves izbūvi vienā ielas pusē.

  Projekta ietvaros iedzīvotāju viedokļa izteikšanai nodota četru koku ciršana (holandes liepa, parastais pīlādzis un divi zviedrijas pīlādži), kas aug Ābeļu ielas sarkanajās līnijās. Saistībā ar to, ka parastais ozols, divi sudraba vītoli un viena holandes liepa pilnībā vai daļēji zaudējuši augtspēju, publiskā apspriešana šo koku nozāģēšanai nav nepieciešama. Tāpat paredzēta atsevišķu augļu koku un dzīvžogu ciršana, kas aug ielu sarkanajās līnijās, kam ciršanas atļauja nav nepieciešama.

  Ņemot vērā abu būvprojekta nozīmību un to, ka tie vēl ir izstrādes stadijā, lai rastu pēc iespējas labākus risinājumus, aicinām izteikt iedzīvotāju vērtējumu.

  Publiskās apspriešanas anketas līdz 26. jūnijam var aizpildīt elektroniski pašvaldības vienoto pieteikumu sistēmā pieteikumi.liepaja.lv vai drukātā formātā pašvaldības iestāžu Klientu apkalpošanas centrā Peldu ielā 5.

  Elektronisko anketu priekšskatījums pieejams:

  Lai iesniegu savu viedokli pieteikumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu).

  Publiskās apspriešanas laikā koki, par kuru nociršanu iedzīvotāji ir aicināti izteikties, būs marķēti ar košas krāsas auklu vai lentu. Teritorijā būs izvietota arī planšete, kurā būs skatāmas koku foto fiksācijas un detalizētāka informācija par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām, projekta risinājumiem un cita informācija. Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma arī pašvaldības iestāžu administratīvajā ēkā Peldu ielā 5.

  Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas pašvaldība pieņems galējo lēmumu par koku ciršanu sakarā ar plānoto ielas pārbūves ieceri.

  Papildu informācija

  Margarita Teivāne
  Liepājas pilsētas Būvvaldes ainavu arhitekte
  Tālrunis: 63 404 418
  E-pasts: margarita.teivane@liepaja.lv