Aicinājums piedalīties video projekciju grafikas konkursā “Sveiciens Liepājai”15. septembris, 2020Pašvaldība

  Izgaismota Liepājas muzeja māja
  1 no 1Video projekciju konkursā "Sveiciens Liepājai" aicināti piedalīties Latvijas video mākslinieki un grafiķi.

  Gaismas pastaigas "Izgaismotā Liepāja" ietvaros no 21. līdz 24. oktobrim Liepājā norisināsies video projekciju konkurss "Sveiciens Liepājai". Konkursā aicināti piedalīties Latvijas video mākslinieki un grafiķi, kuru veidotie darbi gaismas pastaigas laikā būs apskatāmi uz Liepājas Latviešu biedrības nama fasādes un tiks nodoti pasākuma apmeklētāju vērtējumam.

  Video projekciju uzvarētājs, kuru noteiks gaismas pastaigas pasākuma apmeklētāji, saņems stipendiju 1 000 eiro vērtībā un uzaicinājumu realizēt savu video projektu nākamajā gaismas pasākumā.

  Video projekciju grafikas konkursa tēma ir "Sveiciens Liepājai ". Video projekcijām jābūt kā iedvesmojošam sveicienam vēju pilsētai tās 395. dzimšanas dienas gadā. Darba tehnikas, krāsu, formāta izvēle ir video mākslinieku ziņā – dalībnieki aicināti zīmēt, filmēt, izmantot “mapping” tehniku. Svarīgi, lai video darbā 50 sekunžu laikā tiek izstāstīts sveiciens ar sākumu un nobeigumu. Konkursa organizētājs ir uzņēmums “Untitled originals”.

  Dalību konkursā var pieteikt jebkurš Latvijas video mākslinieks vai video grafiķis. Lai piedalītos konkursā, autoram jāpieprasa ēkas fasādes šablons, kurā sagatavot skici un vēlāk video failu. Šablonu iespējams pieprasīt līdz 1. oktobrim, rakstot uz e-pasta adresi: birojs@untitled.lv.

  Konkursa pirmajā kārtā dalībniekiem līdz 1. oktobrim plkst. 22.00 jānosūta īss pieteikums dalībai konkursā, norādot nepieciešamo informāciju, ko nosaka konkursa nolikums, un pievienojot darba skici. Skatīt nolikumu.

  5. oktobrī plkst. 12.00 gaismas pastaigas “Izgaismotā Liepāja” mākslinieciskā padome paziņos darbus, kas izvēlēti demonstrēšanai konkursa finālā gaismas pastaigas laikā. Kopā demonstrēšanai tiks izvēlēti ne vairāk kā 15 darbi.

  Izvēlētajiem video projekciju autoriem būs jāiesniedz savi gatavie video faili līdz 12. oktobrim.

  Pasākuma apmeklētāju izvēlētais konkursa uzvarētājs tiks paziņots 26. oktobrī.

  Jau ziņots, ka šogad, lai tumšajā laikā radītu iespēju izbaudīt šarmanto Liepājas pilsētvidi, no 21. – 24. oktobrim Liepājas pašvaldība aicinās izbaudīt īpašu pastaigu maršrutu “Izgaismotā Liepāja”.

  Četru dienu garumā katru vakaru liepājnieki un viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un ar kājām izstaigāt īpaši radītu gaismas objektu maršrutu.

  Pastaigu “Izgaismotā Liepāja” organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar uzņēmumu “Untitled originals”, kas piedalījušies gaismas festivāla “Staro Rīga” realizācijā un dažādās Latvijas pilsētās rīkojuši vairākus multimediālus gaismas projektus.

  Plašāka informācija par pastaigu maršrutu “Izgaismotā Liepāja”.

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasta adrese: zita.lazdane@liepaja.lv