Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100” pasākumu norises vietās noteikti satiksmes ierobežojumi20. jūnijs, 2019Kultūra

  Saistībā ar to, ka no 27. līdz 29. jūnijam noritēs vēsturisku notikumu pasākumu kopums “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100”, pilsētā pasākumu norises vietās no š. g. 25. līdz 30. jūnijam noteikti vairāki satiksmes ierobežojumi.

  Liepājas Kultūras pārvalde lūdz iedzīvotājus un pilsētas viesus ņemt vērā, ka pasākumu veiksmīgai norisei plānoti šādi satiksmes ierobežojumi.

  25. jūnijā:

  • no plkst. 08.00 līdz 30. jūnija plkst. 08.00 laukumā pie Muitas mājas, Vecā ostmala 54 tiks slēgta satiksme un auto stāvvieta.

  26. jūnijā:

  • no plkst. 22.00 līdz 27. jūnija plkst. 14.30 Eduarda Veidenbauma ielā posmā no Liepājas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskās baznīcas līdz Palmu ielai būs aizliegts apstāties un stāvēt;
  • no plkst. 17:00 līdz 27. jūnija plkst. 18.00 Kārļa Zāles laukuma Tirdzniecības kanāla pusē no Bāriņu ielas līdz Tramvaja tiltam tiks aizliegts apstāties un stāvēt;
  • no plkst. 22.00 līdz 27. jūnija plkst. 18.00 Cepļa ielā posmā no Kūrmājas prospekta līdz Laivinieku ielai būs aizliegts apstāties un stāvēt;
  • no plkst. 22.00 līdz 27. jūnija plkst. 21.00 Rožu ielā posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Alejas ielai būs aizliegts apstāties un stāvēt.

  27. jūnijā:

  • no plkst. 07.00 līdz 14.30 tiks slēgta satiksme Eduarda Veidenbauma ielā posmā no Liepājas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskās baznīcas līdz Palmu ielai;
  • no plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 tiks slēgta satiksme Celtnieku ielā, posmā no Muitas laukuma/Spīķeru ielas līdz Muitas ielai un Spīķeru ielā no Kuģinieku ielas līdz Uliha ielai; 
  • no plkst. 15.00 līdz 18.00 tiks slēgta satiksme Cepļa ielā posmā no Kūrmājas prospekta līdz Laivinieku ielai;
  • no plkst. 18.00 līdz 21.00 tiks slēgta satiksme Rožu ielā posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Alejas ielai.

  28. jūnijā:

  • no plkst. 18.00 līdz 29. jūnija plkst. 20.00 tiks slēgta satiksme Celtnieku ielā, posmā no Muitas laukuma/Spīķeru ielas līdz Muitas ielai un Spīķeru ielā no Kuģinieku ielas līdz Uliha ielai.

  Jau ziņots, ka trīs dienu svētki sāksies 27. jūnijā, plkst. 13.00 ar ekumēnisko dievkalpojumu Liepājas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Plkst. 18.00 laukumā pie Muitas mājas sāksies vēsturiskā notikuma “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100” rekonstrukcijas iestudējums. Svētku iestudējumu veidos pagaidu valdības simboliska nokāpšana no klāja un iestudējums ar lielu dalībnieku skaitu - aktieriem un mūzikas kolektīviem. Svētku pasākuma noslēgumā būs gājiens maršrutā Vecā ostmala - Spīķeru iela - Jūras iela - Lielā iela - Valdemāra iela - Čakstes laukums.

  28. jūnijā, plkst. 20.00 laukumā pie Muitas mājas paredzēts svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”. Koncerta ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa “Saratov”. Koncertā varēsim baudīt neatkarības izcīnīšanas laika mūziku savienojumā ar rokmūziku. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, jauktais koris “INTIS”, pavadošā grupa, kā arī plašs Liepājas un viesu ansamblis (mūzikas grupa “Skyforger”, dziedātāja Ieva Akurātere, mūziķis Ivo Fomins u.c.). Trīs dienu garumā Liepājā viesosies mūziķu un skatuves mākslinieku kolektīvi no vēsturiski sabiedrotajām valstīm, piemēram, dūdu un bungu grupa no Skotijas un ielu teātris no Francijas.

  Dienas noslēgumā, plkst. 22.30 laukumā pie Muitas mājas norisināsies zaļumballe 20. gadsimta sākuma noskaņās. Apmeklētājus priecēs retro mūzikas ansamblis “Bellacord Tanzorchester”, brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris”.

  Trešā svētku diena sāksies 29. jūnijā plkst. 12.00. Visas dienas garumā laukumā pie Muitas mājas un Liepājas vēsturiskajos kvartālos norisināsies pasākumi ģimenēm un bērniem “Pirms 100 gadiem Liepājā”. Ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcas un tradicionālās 20. gadsimta sākuma spēka un veiklības atrakcijās, būs dažādas teatrālas izdarības, muzicēs kapela, bet uz skatuves uzstāsies vieskolektīvi no ārvalstīm un pašmāju mūziķi.

  Diena noslēgsies ar Kurzemes dziesmu svētkiem, kas sāksies plkst. 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā.

  Kuģa “Saratov” sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums – 27. jūnijā plkst. 19.00, koncerts “Ar prieku un gandarījumu” – 28. jūnijā plkst. 21.15 būs skatāmi LTV1 un REPLAY.lv.

  Vēsturisku notikumu rekonstrukcijas “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100” trīs dienu svētku programmu organizē un veido Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar biedrību “I DID IT” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru.

  Plašāka informācija par pasākuma programmu pieejama mājaslapas sadaļā Saratov

  Informāciju sagatavoja

  Jurita Krūma
  Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes komunikācijas speciāliste
  Tālrunis: 28 720 381
  E-pasts: jurita.kruma@liepaja.lv