Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Ar vērienīgām trīs dienu svinībām Liepājā tiks godināta kuģa “Saratov” sagaidīšanas simtgade1. aprīlis, 2019Kultūra

  1 no 1Vēsturisku notikumu pasākumu kopums - “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100” Liepājā norisināsies trīs dienas.

  No 27. līdz 29. jūnijam Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu pasākumu kopums - “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100”. Atceroties laiku, kad Liepāja bija kļuvusi par Latvijas valsts pagaidu valdības mītni, trīs dienu garumā ikviens varēs izdzīvot 1919. gada 27. jūnija notikumus, piedaloties plašā svētku programmā.

  “”Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100” ir noslēdzošais pasākums Latvijas simtgades kontekstā un Liepāja to atzīmēs ne tikai, lai atcerētos un pieminētu mūsu pilsētai svarīgo simtgades notikumu, bet šī rekonstrukcija sniegs iespēju ikvienam uzzināt mūsu valstij un Liepājai svarīgas vēstures nianses. Trīs dienu programmu esam veidojuši tā, lai sabiedrību uzrunājošā formā iepazīstinātu ar laiku pirms 100 gadiem un stiprinātu ikviena pasākuma apmeklētāja vēstures zināšanas,” sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

  Svētku programma (.pdf)

  Trīs dienu svētki sāksies 27. jūnijā, plkst. 13.00 ar ekumēnisko dievkalpojumu Liepājas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Plkst. 18.00 laukumā pie Muitas mājas sāksies vēsturiskā notikuma “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100” rekonstrukcijas iestudējums. Svētku iestudējumu veidos pagaidu valdības simboliska nokāpšana no klāja un iestudējums ar lielu dalībnieku skaitu - aktieriem un mūzikas kolektīviem. Svētku pasākuma noslēgumā būs gājiens maršrutā Vecā ostmala - Spīķeru iela - Jūras iela - Lielā iela - Valdemāra iela - Čakstes laukums.

  Skatīt: fotogrāfijas no pirmās dienas svinībām www.flickr.com/latvia100

  28. jūnijā, plkst. 20.00 laukumā pie Muitas mājas paredzēts svētku koncerts “Ar prieku un gandarījumu”. Koncerta ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa “Saratov”. Koncertā varēsim baudīt neatkarības izcīnīšanas laika mūziku savienojumā ar rokmūziku. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, jauktais koris “INTIS”, pavadošā grupa, kā arī plašs Liepājas un viesu ansamblis (mūzikas grupa “Skyforger”, dziedātāja Ieva Akurātere, mūziķis Ivo Fomins u.c.). Trīs dienu garumā Liepājā viesosies mūziķu un skatuves mākslinieku kolektīvi no vēsturiski sabiedrotajām valstīm, piemēram, dūdu un bungu grupa no Skotijas un ielu teātris no Francijas.

  Dienas noslēgumā, plkst. 22.30 laukumā pie Muitas mājas norisināsies zaļumballe 20. gadsimta sākuma noskaņās. Apmeklētājus priecēs retro mūzikas ansamblis “Bellacord Tanzorchester”, brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris”.

  Trešā svētku diena sāksies 29. jūnijā, plkst. 12.00. Visas dienas garumā laukumā pie Muitas mājas un Liepājas vēsturiskajos kvartālos norisināsies pasākumi ģimenēm un bērniem “Pirms 100 gadiem Liepājā”. Ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcas un tradicionālās 20. gadsimta sākuma spēka un veiklības atrakcijās, būs dažādas teatrālas izdarības, muzicēs kapela, bet uz skatuves uzstāsies vieskolektīvi no ārvalstīm un pašmāju mūziķi.

  Diena noslēgsies ar Kurzemes dziesmu svētkiem, kas sāksies plkst. 19.00 LOC Olimpiskajā centrā.

  Liepājas pašvaldība šo trīs dienu laikā aicina iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogu.

  Kuģa “Saratov” sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums – 27. jūnijā plkst. 19.00, koncerts “Ar prieku un gandarījumu” – 28. jūnijā plkst. 21.15 būs skatāmi LTV1 un REPLAY.lv.

  Skatīt: Satiksmes ierobežojumi pasākumu norises vietās

  Vēsturisku notikumu rekonstrukcijas “Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100” trīs dienu svētku programmu organizē un veido Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar biedrību “I DID IT” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru.

  Uzziņai
  2019. gada jūnijā apritēs 100 gadi kopš Latvijas pagaidu valdības nokāpšanas no kuģa “Saratov” Liepājā. Šis notikums ir būtisks Latvijas valsts izveidē. Laikā, kad pirms 100 gadiem risinājās Neatkarības iegūšanas notikumi, Latvija bija republika bez zemes – Kārļa Skalbes vārdiem – “republika uz ūdens”. Latvijas teritorijā saimniekoja gan Stučkas valdība, gan Andrieva Niedras spēki, bet Kārļa Ulmaņa vadītā pagaidu valdība, Lielbritānijas un Francijas karakuģu sargāta, atradās uz kuģa “Saratov”. 27. jūnijā apritēs tieši simts gadi, kopš Ulmaņa valdība varēja izkāpt krastā. No tā brīža Latvija kļuva par valsti ar zemi.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Zita Lazdāne
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv