Liepājā sāksies pirmklasnieku reģistrācija25. janvāris, 2021Izglītība

  Lai vecākiem atvieglotu ikdienu un ekonomētu laiku, no nākamās pirmdienas, 1. februāra, jau piekto gadu notiks pirmklasnieku reģistrācija elektroniski Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes izveidotajā sistēmā.

  Reģistrācija sāksies plkst. 9.00 un iesniegt pieteikumus 1. klasei varēs trīs izvēlētajās mācību iestādēs prioritārā kārtībā.

  Vēl līdz 1. februārim iespējams veikt pirmsreģistrāciju – vecāku un bērnu datu ievadīšanu sistēmā. Pēc tam reģistrācijas dienā atliks tikai izvēlēties 3 iestādes prioritārā secībā un pabeigt pieteikumu. Pirmsreģistrāciju šobrīd veikuši 236 no potenciālo 830 pirmklasnieku vecākiem.

  Reģistrācija notiek, autorizējoties reģistrā registrs.liepaja.edu.lv ar eID karti, e-parakstu vai internetbankas starpniecību. Visi iesniegumi tiks fiksēti precīzi rindas kārtībā pēc to reģistrācijas laika, tālāk grupējot tos atbilstoši noteiktajiem kritērijiem un priekšrocībām.

  Pēc datu iesniegšanas uz norādīto e-pasta adresi vecāki saņems apstiprinājuma e-pastu par datu veiksmīgu iesniegšanu un 10 darba dienu laikā tiks nosūtīts paziņojums par iesniegto datu pārbaudi un veiksmīgu reģistrāciju rindā. Nepareizas informācijas gadījumā speciālists sazināsies ar pieteikuma iesniedzēju datu precizēšanai. Sākot ar februāra mēneša pēdējo pirmdienu vecāki no izglītības iestādes saņems aicinājumu ierasties un veikt nepieciešamo dokumentu iesniegšanu bērna mācību uzsākšanai 1. klasē.

  Visvairāk pirmklasniekus nākamajā mācību gadā plāno uzņemt Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola un J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola. Tāpat gandarījums, ka ik gadu skolas domā par mācību satura pilnveidošanu un to, kā piesaistīt audzēkņus. Tā piemēram, Liepājas Liedaga vidusskola un Liepājas 3. pamatskola ir licencējušas izglītības programmas valsts valodā un izveidojušas klases, kurās mācības notiks tikai latviešu valodā.

  Tā kā šogad, saskaņā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju nenotiek vecāku iepazīšanās ar skolu un skolotājiem klātienē, aicinām rūpīgi aplūkot gan izvēlētās izglītības iestādes mājaslapā esošo informāciju, gan sociālajos tīklos, piemēram, Facebook esošo informāciju – atsevišķas skolas izveidojušas infografikas ar būtiskāko informāciju, kā arī video.

  Vecāki, kuri nebūs paspējuši reģistrēt elektroniski savu bērnu februārī noteiktajā 14 dienu laikā, reģistrāciju varēs veikt līdz 31. augustam gan elektroniski, gan Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē, iepriekš sazinoties ar 1. klašu reģistrācijas speciālistu, zvanot uz tālruni 63 449 153 vai rakstot uz registrs@liepaja.edu.lv.

  Informāciju sagatavoja

  Renāte Meļķe
  Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
  Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos
  Tālrunis: 26 164 739
  E-pasts: renate.melke@liepaja.edu.lv