Veselības aprūpes pabalstu var saņemt, negaidot gada beigas12. augusts, 2022Sociālais atbalsts

  Kungs gados pie ieejas durvīm
  1 no 1

  Veselības aprūpes pabalstu, kuru Sociālajā dienestā reizi gadā var saņemt trūcīgākie Liepājas iedzīvotāji, var pieprasīt vienu reizi kalendārajā gadā, negaidot gada nogali, kad Sociālajā dienestā rindas pēc pabalstiem parasti pieaug.

  Šā gada pirmajā pusgadā veselības aprūpes pabalstu saņēmuši 650 liepājnieki, kas ir par vairāk nekā 200 cilvēkiem mazāk nekā pērn tajā pašā laikā.

  Lai gan, salīdzinot ar 2021. gadu, šā gada pirmajā pusgadā trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statuss bijis 3320 ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošiem cilvēkiem, kas ir par 763 mājsaimniecībām mazāk nekā iepriekšējā gadā, tomēr lielai daļai no viņiem pienākas arī veselības aprūpes pabalsts. Ja 2021. gada pirmajā pusgadā veselības aprūpes pabalsts izmaksāts 888 personām 65 541 eiro apmērā, tad 2022. gada pirmajā pusgadā - 650 personām 73 660 eiro apmērā.

  Veselības aprūpes pabalstu gada laikā parasti saņem ap 2000 liepājnieku, no kuriem lielākā daļa ir valsts pensijas vecumu sasniegušie un cilvēki ar invaliditāti, kuriem pabalsta apmērs šogad dubultojies.

  No 2022. gada 1. janvāra Liepājā veselības aprūpes pabalsts palielināts no 75 uz 150 eiro vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem no mājsaimniecībām, kurās ir seniori un personas ar invaliditāti (līdz 300 eiro vairāku personu mājsaimniecībai kalendārajā gadā). Pabalstu iespējams pieprasīt un saņemt reizi gadā, tikko ir sakrāti čeki 150 eiro apmērā. Lai arī neliels, tas tomēr ir nozīmīgs atbalsts veselības aprūpes izdevumiem laikā, kad pieaugusi vispārējā dzīves dārdzība.

  Tāpēc nevajadzētu gaidīt gada beigas, kad Sociālajā dienestā paredzams lielāks apmeklētāju pieplūdums dēļ pieaugošā pieprasījuma pēc mājokļa pabalsta un citiem valsts noteiktajiem atvieglojumiem.

  Veselības aprūpes pabalsta paredzēts šādu ar veselības aprūpi saistītu izdevumu daļējai segšanai:

  • par zobu labošanu, protezēšanu, zobu higiēnas pakalpojumu,
  • par medikamentu iegādi,
  • ārstēšanos sertificētā ārstniecības iestādē, konsultācijām un ārstēšanu pie ārsta speciālista,
  • par optisko redzes korekcijas līdzekļu (brilles) iegādi ar ārsta speciālista nosūtījumu vai briļļu recepti.

  Atgādinām, ka Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Sociālās palīdzības daļa klientus pieņem pēc iepriekšēja pieraksta un pieteikties uz pabalsta saņemšanu var pieteikties, zvanot uz Sociālā dienesta informatīvo tālruni 63 489 655 vai izmantojot e-pieraksta sistēmu un aizpildot pieteikuma anketu

  Vairāk par veselības aprūpes pabalstu tīmekļvietnes sadaļā Veselības aprūpes pabalsts 

  Informāciju sagatavoja

  Gunta Jākobsone
  Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 29 106 561
  E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv