Zinātnes un izglītības inovāciju centrs īsteno pedagogu mācības sadarbībā ar Norvēģijas partneri23. septembris, 2021Izglītība

  20. un 21. septembrī Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) komanda uzsāka pedagogu mācības, kuras norisinājās projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros.

  Pedagogu mācības vada projekta partneri no Jaermuseet Reģionālā muzeja, savukārt, norise sadalīta divās daļās, kur pirmais posms aizvadīts tiešsaistē, bet otrais posms noslēgsies š.g. oktobrī, ZIIC vizītes laikā Norvēģijā.

  Pedagogu mācību procesā tiek apgūtas inovatīvas teorijas pasniegšanas metodes, uzklausīti ekspertu ieteikumi par atbilstoša aprīkojuma iegādi un tā pielietojumu, kā arī tiek sniegta atgriezeniskā saite un ieteikumi izstrādāto nodarbību uzlabošanai. Lai pilnveidotu aprobācijas procesā pasniegto nodarbību “Skudru pētnieks”, Dabas mājas pedagoģe Justīne Rusakova tiešsaistē partneriem demonstrēja nodarbību, saņemot atzinīgus vārdus par satura kvalitāti, izmantotajām tehnoloģijām un interaktivitāti.

  Turpretī Jaermuseet eksperti tiešsaistē demonstrēja divas ar vides zinātni saistītas nodarbības. Piemēram, cūkas orgānu preparēšanas nodarbībā audzēkņi detalizēti apgūst un pēta iekšējos orgānus - sirds, plaušu, mēles, balsenes, trahejas, vēnu uzbūvi un to funkcijas. Nodarbībā par ūdens kvalitāti skolēniem tiek mācīts iepazīt ezera ekosistēmu, atrast un pētīt ūdenī dzīvojošos organismus, ievākt ūdens paraugus, veikt to analīzi, kā arī kopīgi izdarīt secinājumus. Padziļināti tiek analizēts ūdens PH līmenis, amonjaka, nitrītu un fosfātu klātbūtne ūdens tilpnēs, lai izpētītu skābā lietus klātbūtni vai lauksaimniecības ietekmi uz ūdenskrātuvi un tās iemītniekiem.

  Uzklausot Norvēģijas profesionāļu pieredzi un padomus, kā arī integrējot mācību procesā inovatīvu, saistošu un daudzveidīgu nodarbību saturu, ZIIC komanda plāno izstrādāt piecas izglītības programmas gan skolēniem, gan pedagogiem, lai veicinātu zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli STEM un vides zinātņu jomā.

  Mācības tiek realizētas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma “Pētniecība un izglītība”. Tā kopējās izmaksas ir 986 049,00 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605,00 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

  Papildu informācija

  Laura Grundmane
  Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
  Zinātnes un izglītības inovāciju centrs
  Projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja
  Tālrunis: 26 464 841
  E-pasts: laura.grundmane@liepaja.edu.lv