Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Apraksts par Liepāju

Liepājas harmoniskā un daudzpusīgā vide veido spēcīgas personības ar ietekmīgām idejām. Attīstītā uzņēmējdarbības infrastruktūra un loģistika padara pilsētu pievilcīgu uzņēmējdarbībai.

Pašvaldības atbalsts

Pašvaldība ir gatava uzklausīt uzņēmēju vajadzības un sniegt piedāvājumus biznesa attīstībai. Katrai nozarei un uzņēmuma attīstības stadijai tiek meklēti savi piemēroti risinājumi.

Uzņēmējdarbības teritorijas

Pilsētā izbūvētas brīvas uzņēmējdarbības teritorijas ar sakārtotu infrastruktūru, tostarp piebraucamajiem ceļiem un komunikācijām.

Pašvaldības nomas zemes

Pašvaldība ir izstrādājusi interaktīvu karti, kurā var ērti un pārskatāmi apskatīt Liepājas pašvaldības zemes, kas pieejamas nomai.

Speciālā ekonomiskā zona

Liepājas Speciālā ekonomiskā zona rada piemērotu biznesa vidi vietējiem un ārvalstu investoriem. Īpašā nodokļu atlaižu politika piedāvā īpaši uzņēmējiem draudzīgus nosacījumus un ekonomiskus atvieglojumus, kā, piemēram, 80–100% atlaidi uzņēmuma ienākuma un nekustamā īpašuma nodoklim, 0% PVN likmi.

Transporta ceļi

Liepāja ir sasniedzama pa visiem transporta ceļiem – sauszemi, ūdeni un gaisu. Kā ostas pilsētai Liepājai ir neaizsalstoša osta, izbūvēts ostas pievedceļš, kā arī nodrošināta regulāra prāmju satiksme. Rekonstruētā Liepājas lidosta piedāvā ātrāku un ērtāku Liepājas sasniedzamību ar regulāriem reisiem vai čarterreisiem. Savukārt dzelzceļa pārklājums un izbūvētās tranzītielas īpaši piemērotas ērtai loģistikai un tranzītam.

Tradicionālās un perspektīvās nozares

Pilsētā ir vairākas tradicionālas nozares – metālapstrāde, tekstilapstrāde un loģistika. Veidojot stabilas pozīcijas Liepājas ekonomikā, tās iegūst aizvien jaunu elpu, modernizējot ražošanu, radot inovācijas un konkurētspējīgus produktus. Attīstās arī tā saucamās radošās industrijas, tūrisms un kurortoloģija, enerģētika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Darbaspēks

Liepājas darbaspēku veido gan nozares eksperti, praktiķi, gan jaunie speciālisti. Tāpat uzņēmēji sadarbībā ar augstākajām un profesionālās izglītības iestādēm tehniskajās, mākslas, mūzikas un veselības nozarēs veido izglītotus speciālistus darba tirgū pieprasītajās jomās.

Konferenču norises vieta

Liepāja spēj nodrošināt starptautiska līmeņa konferenču norisi, piedāvāt piemērotas telpas un servisu lielu korporatīvo pasākumu, semināru un konferenču rīkošanai. Šeit ir pieejams arī pietiekoši liels naktsmītņu un ēdināšanas iestāžu skaits.

Liepājā rada

Liepājā ir lielākie saražotās un realizētās rūpniecības apjomi ārpus galvaspilsētas Rīgas. Kā norādījis LSEZ SIA Lesjofors Springs direktors Ģirts Ančevskis: “Liepāja ir pilsēta, kur nevar neradīt”.

Kontaktinformācija uzņēmējdarbības jautājumos

Arnis Vītols
Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs
Attīstības pārvaldes
Mobilais tālrunis: 29 123 170
Tālrunis: 63 404 726
E-pasts: arnis.vitols@liepaja.lv

  • Atjaunots:
  • 7. janvāris, 2022