Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Atbalsts Ukrainai / Підтримка українцям14. aprīlis, 2023Pašvaldība

  Valsts pārvaldes institūcijas un biedrības izveidojušas vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanu Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem. 

  Fiziskas un juridiskas personas aicinātas pieteikties ukraiņu izmitināšanai

  Lai sniegtu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ, fiziskas un juridiskas personas aicinātas sniegt atbalstu un bez maksas izmitināt ukraiņus savā mājsaimniecībā, saņemot par to Liepājas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu par faktisko izmitināšanas pakalpojuma nodrošināšanu līdz 120 dienām.

  Lai pieteiktu savu mājokli Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai, mājokļa īpašniekam vai īrniekam 14 dienu laikā no dienas, kad ir uzsākta Ukrainas civiliedzīvotāja uzņemšana, jāaizpilda pieteikums.

  Lejuplādei: pieteikums par atlīdzību (.doc)

  Pieteikuma iesniedzējam jāparaksta un kopā ar pieteikumu jāiesniedz arī apliecinājums, ka pieteikuma iesniedzējs ir iepazinies ar noteikumiem par personu datu apstrādi.

  Aizpildīts un elektroniski parakstīts iesniegums jānosūta uz e-pastu izmitinasana@liepaja.lv vai jāiesniedz klātienē, Rožu ielā 6, Apmeklētāju pieņemšanas centrā. 

  Jautājumu un neskaidrību gadījumā potenciālie izmitinātāji var vērsties Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā, Rožu ielā 6, Apmeklētāju pieņemšanas centrā vai rakstīt uz e-pastu: izmitinasana@liepaja.lv un zvanīt pa tālruni 27 760 800.

  Papildu informācija:

  Sabiedriskā transporta atvieglojumi

  Lai pieteiktos atbalstam par sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumiem 100% apmērā, Ukrainas civiliedzīvotājam jāvēršas ar pieteikumu Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā. Abonementa biļete būs derīga 120 dienas no abonementa biļetes izsniegšanas dienas. Lasīt vairāk

  Centrs MARTA Liepājā paplašina Ukrainas sievietēm un bērniem pieejamo pakalpojumu klāstu

  Centra MARTA Liepājas nodibinājums uzsācis īstenot projektu "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā", kura ietvaros iespējams saņemt individuālu juridisko, psiholoģisko un sociālo atbalstu un iesaistīties psiholoģiskā atbalsta grupā, deju un kustību nodarbībās un mākslas darbnīcās. Lasīt vairāk

  Pieteikties dalībai projektā iespējams, zvanot pa tālruņiem 29 195 44226 308 079, rakstot uz e-pasta adresi centrs@martaliepaja.lvwww.martaliepaja.lv vai klātienē Centrā MARTA Kūrmājas prospektā 11, Liepājā.

  Aicina Ukrainas valstspiederīgos pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem

  Ukrainas valstspiederīgie no 18 gadu vecuma aicināti pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem, kas notiks gan klātienes, gan attālinātā formā, 120 astronomisko stundu apjomā, iegūtais zināšanu līmenis - A1. Lasīt vairāk

  Інформація про можливості вивчення латиської мови для цивільних жителів України. У Лієпаї навчання пропонують (.pdf)

  Ukrainas civiliedzīvotāju reģistrācija Liepājā

  Ukrainas civiliedzīvotāju pirmreizējā reģistrācija tiek nodrošināta Liepājas domes telpās, Rožu ielā 6. Reģistrācijas darba laiki ir pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00; apmeklētāji aicināti iepriekš pierakstīties, zvanot uz Apmeklētāju pieņemšanas centra tālruni 63 404 750.

  Veicot pirmreizējo reģistrāciju, Ukrainas civiliedzīvotājiem iespējams saņemt arī telefonu SIM kartes un konsultāciju par izmitināšanu Liepājas pašvaldībā.

  Diennakts informatīvais tālrunis

  Vienotais valsts diennakts informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” 27 380 380 

  Informatīvie tālruņi

  Informatīvie tālruņi par atbalsta iespējām Liepājā ukraiņiem

  Інформаційні телефони про можливості підтримки українців у м.Лієпая

  Справочные телефоны для помощи украинцам в Лиепае

  Noderīgi

  Iespēja palīdzēt

  Vienotā platforma ukraiņu atbalstam palidziukrainai.lv jeb www.ukraine-latvia.com

  • Ukrainas iedzīvotājiem – ierodoties Latvijā, lūgums reģistrēties, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai. Tīmekļvietnē pieejama ukraiņiem informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.
  • Latvijas iedzīvotājiem – ja vēlies sniegt palīdzību ukraiņiem, reģistrējies tīmekļvietnē, lai informētu par palīdzības iespējām.

  Aicinājums iedzīvotājiem, kuri ir gatavi palīdzēt, individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, bet gan sazināties ar nevalstiskām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un kas informēs, kur un kāda palīdzība patiesi ir nepieciešama.

  Katra iespēju robežās aicinām sniegt atbalstu, ziedojot ziedot.lv platformā: ziedot.lv/ukrainai.