Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Baltijas jūras piekraste

Liepājas pludmale jau kopš 19. gs. joprojām ir iecienīts atpūtnieku galamērķis Liepājā. Tā ir peldvieta ar neparasti smalkām un baltām smiltīm. Pludmales josla ir 50–80 metrus plata un 8 kilometrus gara.

Liepājas pludmali ik gadu rotā izcili tīras peldvietas zīme – Zilais karogs.

Tāpat pludmale ir nozīmīga dzintara ieguves vieta, kur pēc vētrām nereti piekrastē var uziet lielākus un mazākus dzintarus. Tomēr, lasot dzintara gabaliņus, jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pludmalē tiek izskalots arī baltais fosfors. Tie ir dzintaram līdzīgi gabaliņi, tikai nedaudz blāvāki un drupenāki, bet, kas ļoti svarīgi, – tie ir bīstami, jo nožūstot ātri uzliesmo, no kā var gūt apdegumus.

Liepājā ir pirmā pludmale Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Peldvieta ir aprīkota ar īpašām audio bojām redzes invalīdiem, peldēšanas ratiņkrēslu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ērtu un platu laipu nokļūšanai no Glābšanas stacijas līdz jūrai.

Tāpat Liepājas pludmale un jūra ir īpašs kaitsērfinga un vindsērfinga entuziastu galamērķis.

Lai saglabātu piekrastes dabu, dzīves un rekreācijas vidi cilvēkiem, jūras piekraste ir īpaši aizsargājama, ko nosaka Aizsargjoslu likums.

Noderīgi

Peldvietu izmantošanas veidi, labiekārtojums un pieejamība:

  • Atjaunots:
  • 4. novembris, 2021