Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis"

Liepājas Kutūras pārvalde kopš 2010. gada organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis” pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2020. gadā

18.  septembrī Liepājā jau desmito reizi tiks pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis”. 

Iesniegtos darbus nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs” vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, komisijas priekšsēdētājs Nauris Lazdāns; laikraksta „konTeksts” galvenā redaktore Sandra Ratniece; Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, Piejūras literārās akadēmijas vadītāja Linda Zulmane; Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesore Zanda Gūtmane un Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes asociētā profesore, Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Anda Kuduma.

Savukārt jauniešu stāstus vērtēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, komisijas priekšsēdētājs Normunds Dzintars; Liepājas 6. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Straupeniece; Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Simona Stalidzāne; Liepājas Universitātes Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu lektore, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane un rakstniece, Literārās akadēmijas un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas lektore Jana Egle.

Egona Līva piemiņas balvas konkursu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Papildu informācija

Piemiņas balva “Krasta ļaudis” tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš allaž aicinājis būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" tiek piešķirta divās kategorijās:

  • par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā,
  • par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2019. gadā

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2018. gadā

  • Atjaunots:
  • 9. septembris, 2020