Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis"

Liepājas Kutūras pārvalde kopš 2010. gada organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis” pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2019. gadā

15. jūlijā noslēdzās pieteikumu iesniegšana. Izsludinātajam konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā” izvirzīti 19 literārie darbi, tostarp nominācijai “Labākais skolu jaunatnes literārais darbs” saņemti 5 darbi. Lasīt vairāk.

Konkursa nolikums: piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2019 (.pdf)

Egona Līva piemiņas balvas konkursu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Papildu informācija

Piemiņas balva “Krasta ļaudis” tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš allaž aicinājis būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" tiek piešķirta divās kategorijās:

  • par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā,
  • par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Piemiņas balva "Krasta ļaudis" 2018. gadā

  • Atjaunots:
  • 18. jūlijs, 2019